Intel Core i7-7700k İşlemcisi 7.0 GHz’te Çalıştı!

İşlemci denilince akla gelen ilk firmalardan olan Intel işlemci dünyasının “en”lerini belirlemeye devam ediyor. Intel’in yeni nesil işlemcisinin gördüğü hız şaşırtıyor.

Geçtiğimiz ay düzenlenen CES 2017 fuarında Intel’ın yeni nesil işlemci platformu olan Kaby Lake’in iki yeni üyesi görücüye çıkmıştı. Bu iki yeni işlemcinin ulaştığı hız ise şaşırttı.

CES 2017 fuarında pek çok ürün tanıtılmıştı. İşlemci dünyasının lider firmalarından birisi olan Intel’ın Kaby Lake mimarisiyle gelen Intel Core i7-7700K ve Intel i3-7350K modelleri yapılmış olan testlerde önemli sonuçlar elde etti. Intel’in yeni nesil Kaby Lake platformuyla gelen Core i7-7700K modeli hızaştırırken sıvı azot kullanıyorken Intel!’in bir diğer işlemcisi Core i3-7350K ile yapılan tesste işlemciyi soğutmak için sıvı soğutma sistemi kullanılmış. Intel’in bu işlemcileri ise Asus ROG Maximus IX APEX ve ASRock Z270 Taichi anakart modellerine konumlandırılmış.

intel-core-i7-7700k-islemcisi-7-0-ghzte-calisti

Core i7’den Beklenmedik Bir Hız!

Intel’ın i7-7700K işlemcisiyle birlikte yapılan testte 4 çekirdekli 8 izlekli işlemcis bütün çekirdekleri açık bir şekilde 7030 Mhz gibi bir hıza erişti. Intel i7-7700K‘nın işlemci çarpanı 70 olarak ayarlanırken FSB değeri ise 100 MHz olarak belirlendi. Sistemde sıvı azot soğutma kullanıldığı için bu işlemlerde -183 derecede gerçekleşti. Diğer bir yandan elde edilen sonuçlara bakıldığında işlemcinin 7.348 GHz’e tek çekirdekle eriştiği ortaya çıkıyor.

İşlemci alanında lider konumda olan Intel’in gelecek çalışmaları merakla bekleniyor.

About burak

Check Also

Başlıksız-2

Youtube Playlist İndirme

Son zamanlarda eğitim videolarının liste olarak yüklenmesi indirmeyi zorlaştırıyordu. İnternet üzerinden yüksek çözünürlükte izlemek interneti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

saydak.co movbiz