Windows 7 AMD Ryzen İşlemcilerini Desteklemeyecek!

AMD’nin merakla beklenen yeni işlemcileri AMD Ryzen’in Windows 7 işletim sistemini desteklemeyeceği ortaya çıktı!

AMD’nin her geçen gün yeni bir ayrıntısı ortaya çıkan yeni nesil işlemcileri AMD Ryzen’ın geçtiğimiz günlerde fiyat bilgisi sızdırılmıştı. Merakla beklenen AMD Ryzen’in Microsoft’un Windows 7 işletim sistemini desteklemeyeceği ortaya çıktı. AMD’nin kısa bir süre zarfında çıkacak olan yeni nesil işlemcilerinin Windows 7 işletim sistemini desteklemeyeceğini AMD açıkladı.

AMD’nin geçtiğimiz sene duyurduğu AMD Zen mimarisi Summit Ridge kod adına sahip işlemcilerle geleceği sçylenmişti. Bir süre sonra AMD bu işlemcilerinin adlarını AMD Ryzen olarak açıklamıştı. AMD’nin yeni nesil işlemcileriyle ilgili daha önce pek çok şey paylaşılmıştı. Paylaşılan bu bilgiler arasında en önemli olaran bilgilerden birisi olan yeni nesil işlemcilerin AM4 altyapısına sahip olmalarıydı. Bir başka deyişle AMD’nin Ryzen işlemcilerini kullanabilmek için AM4 alt yapısında bir anakart sahibi olmanız gerekmekteydi. AMD‘nin yeni nesil işlemcilerinin tüm özelliklerinin kullanılması ancak Windows 8 ve üstü bir işletim sisteminde mümkün görülüyor.

AMD son işlemcileri AMD Ryzen için yayınlayacağı destek sürücülerini sadece Windows 10 için yayınlayacağını açıkladı. AMD ayrıca Windows 7 işletim sistemi için herhangi bir sürücü yayınlamayacak. Eğer ki AMD Ryzen işlemcili bir bilgisiyar toplamak istiyorsanız Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar toplamanız gerekecek. AMD’nin AMD Ryzen’da böyle bir karar almasının nedeni kullanıcıların işlemciden en yüksek oranda fayda görmesi olarak gösteriliyor.

AMD’nin Ryzen için Windowws 7 desteği sunmayacak olması bu işlemcilerle Windows 7 işletim sistemi kullanılmayacağı anlamına gelmiyor. Windows 7 işletim sisitemini çalıştırması beklenen bu işlemciler Windows 7 işletim sisteminde ne yazık ki üst seviye performans sergileyemeyecek ve çeşitli hatalar ortaya çıkacak. Son olarak bilindiği gibi Intel’in yeni nesil Kaby Lake işlemcileri de sadece Windows 10 işletim sistemini destekliyordu.

About burak

Check Also

Başlıksız-2

Youtube Playlist İndirme

Son zamanlarda eğitim videolarının liste olarak yüklenmesi indirmeyi zorlaştırıyordu. İnternet üzerinden yüksek çözünürlükte izlemek interneti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

saydak.co movbiz