Türk Hackerlar Önemli Twitter Hesaplarını Hackleyip Tweet Attılar!

Türkiye de barınan birçok hacker arasında kendini tanıtan ve tanıtmayan olarak birçok şekilde gizlenen ve işlerini iyi yapan hacker grupları arasında hangisi olduğu bilinmese de birçok önemli yabancı şirketlerin Twitter hesaplarını hackleyerek birçok Tweet attı.

Siber suçlar gün geçtikçe çoğalırken bunların yanında bizleri koruyacak siber güvenlikçi kişiler dışında serbest çalışan birkaç grup arasında işini iyi yapanlardan birisi olan fakat ismi belli olmayan bir hacker grubu Unicef dahil birçok yabancı Twitter hesaplarını ele geçirerek Hollanda ve Almanya ile aramızda geçen sıkıntılara dikkat çekti.

blockchain

Resimden de gördüğünüz gibi onaylanmış bir Twitter sayfası olan Blockchain sayfasını hackleyen Türk hackerlar gördüğünüz mesajı yazarak gönderdi ve hesabın takipçilerine bir mesaj bıraktı. Bunun sonrasında ise hesaplarını tekrar geri alan hesap sahipleri şaşkınlık içerisinde Tweetler attı.

blockchain

Gördüğünüz gibi hacklendiklerini kabul ettikten sonra Twitter hesaplarında; “Twitter hesabımızın kontrolünü tekrar ele geçirdik. Saldırıdan cüzdanlarınız & API’leriniz ve diğer şeyleriniz etkilenmedi.” diye Tweet attıktan sonra sayfalarının kontrolünü tekrar geri kazandılar. Bunların dışında birçok Twitter hesabını daha hackleyen hacker(lar) Unicef gibi büyük bir şirketin Amerika Birleşik Devletleri Twitter hesabına da girmeyi başardı.

unicefusa

Resimden de gördüğünüz gibi Unicef USA hesabını hackleyen hackerlar Tweetlerinde birde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlanmış bir video paylaştı; bu videoyu aşağıdan bulabilirsiniz. Onun dışında hesaplarını geri alan Unicef USA sayfası şu Tweetleri attı.

unicef-usa

Tweetlerinde sırasıyla; “Saldırgan Tweet’i sildik. Bunun tekrar olmaması için araştırmalara devam ediyoruz.” ve “Hesabımızın hacklendiğini doğruluyoruz. Diğer sosyal medya hesaplarımızın böyle bir şeye alet olmaması için çalışıyoruz.” gibisinden cevaplar yazan Unicef USA hesabının “saldırgan Tweet” olarak nitelendirdiği Tweet’deki video:

 

About Abdulbaki Dursun

Prison Break ve Iron Man hayranı, oyun sevdalısı bir genç.

Check Also

iphone7 özellik

Bilinmeyen iPhone 7 Özellikleri Nelerdir

Bilinmeyen  Iphone 7 Özellikleri Nelerdir Apple şirketinin çıkarmış olduğu iphone serisinin sonuncusu iphone 7 bildiğiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

saydak.co movbiz