İmplant Fiyatları İstanbul Türkiye

İmplant Fiyatları İstanbul Türkiye

Diş ve diş eti hastalıklarının yaygınlığı, bireylerin ağzında çok sayıda diş kaybına neden olmaktadır. Bu kaybedilen dişlerin yerine ise çiğneme fonksiyonu ve estetiği tekrar sağlamak için protezler yapılmaktadır. Diş hekimi uyguladığı yeniliklerle doğanın yaşlanma sürecine kafa tutmaktadır. Yapılan hareketli (takılıp çıkartılabilen) ve sabit protez (dişler kesilerek yapıştırılan köprü) tekniklerinde yaşanan teknolojik ilerlemeler devrim niteliğindedir.

İmplant Diş Nedir?

Diş implantı eksik olan diş (çekilmiş dişler) ve dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış yapay bir diş köküdür. Geçmişte hayal bile edilemeyen diş ekme günümüzde tartışmasız olarak köprü (sağlam dişler küçültülerek yapılan protez) ve hareketli (takılıp çıkarılabilen damak tarzı) protezlerin en iyi alternatifi olmuştur. Genel itibari ile implant fiyatı doğal dişlere fonksiyon ve estetik açıdan en yakın protezi yerleştirme olanağı sağlar. Takılıp çıkarılabilen hareketli protezlere göre kendi dişiniz gibi algılanır. Kişi daha mutlu bir sosyal yaşama kavuşur. Köprü yaparken eksik dişin yanındaki sağlam dişlerin yontulup küçültülmesine gerek kalmaz. İmplant uygulaması sayesinde çekilen diş bölgesinde kemiğin erimesi engellenir, çene kemiği korunmuş olur. İmplant tedavisi ile kaybedilen doğal dişlerinizin fonksiyonunu ve estetik görünümünü en iyi şekilde yeniden sağlamak mümkündür.

implant-fiyati-teknojobcom

Çene kemiğini kalınlaştırmak için kullanılan değişik materyaller (sentetik kemik tozları vb) ve cerrahi metotlar vardır. Şayet İmplant yerleştirilecek bölgede çene kemiğinizin zayıf ise bu kısımlara sentetik kemik tozları yığılır. Bu yapay kemik zerrecikleri 3-6 ay içinde gerçek yapıda kemiğe dönüşür. Ayrıca ağzın başka bir bölgesinden alınacak kemik parçası implant fiyatı yapılacak çene bölgesine göre değişip, yapıştırılarak kemik güçlendirilebilir. Hasta implant hakkında bilgilendirilir. Doktor hastanın tüm sorularını yanıtlar. Açıklayıcı broşürlerin hasta tarafından okunması sağlanır. Hastanın ağız yapısı değerlendirilir. Hekim hastanın çene filmleri, bilgisayarlı tomografi ve modelleri üzerinde yapay diş planlamasını yapar. İmplantın ağza yerleştirilme operasyonundan sonra hastaya uygun geçici protez yapılır. İyileşme süreci (implantla kemiğin bağlanma süresi) için 3-6 ay beklenir.Bu süre sonunda vidalı diş üzerine protez yapılır. Hasta periyodik kontrollere çağrılır.
Hasta implant hakkında bilgilendirilir. Doktor hastanın tüm sorularını yanıtlar. Açıklayıcı broşürlerin hasta tarafından okunması sağlanır. Hastanın ağız yapısı değerlendirilir. Hekim hastanın çene filmleri, bilgisayarlı tomografi ve modelleri üzerinde implant fiyatı planlamasını yapar. İmplantın ağza yerleştirilme operasyonundan sonra hastaya uygun geçici protez yapılır. İyileşme süreci (implantla kemiğin bağlanma süresi) için 3-6 ay beklenir.Bu süre sonunda implant üzerine protez yapılır. Hasta periyodik kontrollere çağrılır.

Kaynak: www.implantdisfiyati.org sitesinden alınmıştır.

About Salih Kılıç

Bilgisayar Programcısı, Web Tasarımcı,Grafiker,Lise Öğrencisi

Check Also

pes-2017-nasil-oynanir

PES 2017 Nasıl Oynanır

PES 2017 Nasıl Oynanır Bildiğiniz gibi PES 2017 Konami’nin bu oyunda çıkardığı son sürümdür.Bu oyunda …

One comment

  1. fiyatlar iyiymiş. bir süredir araştırıyordum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

saydak.co movbiz