Hacker’lar Facebook’un Açığını Buldu !

Bir beyaz şapka korsan geçtiğimiz hafta Facebook, kurumsal ağ üzerinde kullanılan bazı yazılımlar bir yarım düzine güvenlik açıkları daha keşfettiklerini açıkladılar.

Facebook kullanılan bir ağ cihaz bazı üçüncü parti yazılım penetrasyon testleri yapılırken,  bir güvenlikxl-2015-facebook-1 araştırmacısı Devcore , ‘başkası tarafından saldırganların bir sistemi ele geçirmek için kullandıklarını programı açıkladılar, yanı sıra bir arka kapı komut keşfettiler .

Araştırmacı Facebook’un  programının bir parçası olarak testler yapıldı. Facebook bulguların raporlanması sonra, onun çabaları için 10.000 ABD $ ‘aldı.

şirket artık Tsai test yazılımı kullanıyor, ve insanların sitede paylaşan verileri barındırmak sistemleri de dahil olmak üzere Facebook çalıştırmak sistemlerinin bir parçası değildi,.

Araştırmacı bulunan arka kapı izleri gelince, “Biz, kapsamlı bir soruşturma ve Turuncu tespit aktivite gerçekten de bizim hata  programına katılan ve aynı üçüncü taraf yazılım test edildi başka bir güvenlik araştırmacısı olduğu belirlenmiştir” Facebook sözcüsü Jay Nancarrow tarafından TechNewsWorld sağlanan bir açıklama duyurdu.

About Enes

Check Also

fbemoji

Facebook’tan Çılgın Bir Yenilik!

Facebook’tan çılgın bir yenilik : emojiler ! Mark Zuckerberg bundan 6-7 ay önce paylaştığı yeni emojilerin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

saydak.co movbiz